„MY DREAM HOLIDAY” – MZS Młodzi Zdolni Seksowni, Galeria Piec, 2021

MY DREAM HOLIDAY
MZS Młodzi Zdolni Seksowni, Galeria Piec, Poznań, 2021

Aby być sobą…O czasach gdy sztuka staje się jedynym wyjściem z pandemicznego marazmu. Gdy staje się alternatywą do zastanej rzeczywistości, bo to dzięki niej uciekamy w fantazje. Nie jest to tylko wysnuty krzyk mrzonki o lepszej, luźniejszej przyszłości czy o tytułowych wakacjach. Jest odpowiedzią na pojawiające się pytania i odczucia.
Jednocześnie stanowi zapis informacji z tego okresu, niczym dziennik postpandemiczny.
MY DREAM HOLIDAY dotyczy wszystkich, gdyż nikt z nas niezależnie od wieku nie znalazł się wcześniej w tej sytuacji.
Im bardziej rygorystyczna była izolacja, tym silniejsza zdawała się potrzeba utrwalania doświadczeń, a dzielenia się tymi zapisanymi. Otoczenie zaczęło się domagać przepracowania. Skazani na echo czterech ścian, zupełnie wystawieni na próbę. A co jeśli jesteśmy tylko fikcją? A co jeśli tylko fantazją? Choć w trakcie pandemii, mieliśmy przyjemność zorganizować wystawę MOSTOWA CRIME, określanej jako sztukę przeciwko przemocy, teraz oddzieleni sanitarnym dyskursem, chcemy pokazać sztukę nie tyle przeciwko zjawisku pandemii co przeciwko niemocy. By przestać czuć się bezradnym wobec codzienności i wobec języka, który rządzi naszym dyskursem. Bo tak przypadkiem, histeria to luksus, na który chwilowo nas nie stać. A więc..
Mamy pastylki na praktycznie wszystko. A domieszką tego jest futryna Galerii Piec. Więc może oddajmy się w urokliwe ramiona sztuki, by wyjść z przewrotności wszelkich skojarzeń z covidem. Dlatego krzyczmy razem:
,,Nikt mi nie powie, wiem co mam robić. Szklanką o ścianę rzucam, chcę wychodzić! Na klatce stoi cieć, co się boi. Nawet odkłonić, miotłę ściska w dłoni. Ortalion szary chwytam za bary I przerażonej twarzy krzyczę prosto w nos! Chciałbym być sobą!” MY DREAM HOLIDAY już 8 maja o godzinie 19:00! Zapraszamy!
Na wystawie będzie można obejrzeć prace nie tylko studentów Uniwersytet Artystyczny im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu , ale także studentów z Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, grupy artystycznej ZAWÓD.

Opublikowano