„EIGHTEEN” – Galeria Piec, 2019

EIGHTEEN
Pierwsza wystawa indywidualna Allena Macka. Galeria Piec, Poznań, 2019.

Pędzlem spisuje swe doświadczenia. Tworzy w sposób narracyjny i figuratywny z nieograniczoną wyobraźnią. Sztuka jest jak dziennik, szkicownik. Ilustruje to co go zaciekawi. Ten etap jest jak chwila, więc warto ją zanotować. Raz sygnalizuje, raz opowiada. Efektem tego procesu są niesamowite obrazy, gdzie realistyczne kadry mieszają się z wyobraźnią i emocjami.


„Rysuję i maluję non stop. Fascynują mnie kolory i kształty świata, szczególnie te, które dotyczą nie tylko mnie, ale moich rówieśników, kolegów, znajomych, przyjaciół – nasze emocje, potrzeby, myśli, marzenia i nadzieje, oczekiwania, również fantazje. Zależy mi na tym aby był to fragment sztuki który dotyczy nas tu i teraz. Pewien obraz, który nie byłby możliwy do powtórzenia w innym czasie i okolicznościach.
Mieszam gatunki, style innych mistrzów, przekształcam po swojemu z tym co spotykam na co dzień. Obserwuję świat i biorę to co przykuje moją uwagę, zaciekawi, zainspiruje w danym momencie, na danym etapie. Nie chciałbym przegapić czegoś ważnego.”

Opublikowano